آخرین اخبار
معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه:

شهدای عشایر، سند محکم ایثار و وفاداری این قشر هستند

«سردار حزنی» در همایش شبانان و گله‌داران در اردبیل گفت: شهدای عشایر سند محکم ایثار و وفاداری این قشر هستند.
اشتراک گذاری
12 آذر 1401
221 بازدید
کد مطلب : 1304

سردار سید‌ضیاءالدین حزنی، در همایش شبانان و گله‌داران در اردبیل اظهار داشت: شهدای عشایر، سند محکم ایثار و وفاداری این قشر هستند. عشایر بازتاب ملت و علاقه‌مند به سنت‌های بومی بوده و در تمامی سطح کشور عشایران عزیز دارای شجاعت، شهامت و جزو بهترین افراد و سربازان پرافتخار و همیشه وفادار اسلام و انقلاب و مرزداران غیور و سلحشور هستند.

وی افزود: جامعه عشایری کشور در ۲۹ استان پراکنده است به غیر از استان کردستان و شهر تهران و استان‌های فارس، خوزستان و سیستان و بلوچستان بیشترین سهم عشایر و قزوین و قم دارای کم ترین سهم عشایر کشور هستند.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه خاطرنشان کرد: همایش شبانان و گله‌داران در چندین استان کشور برگزار شد و به همین منظور ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از شبانان و گله‌داران در این استان تجلیل شدند و هدف اصلی از برگزاری این همایش این است که عشایر عزیز ما رو به روی مسئولان قرار گیرند تا مشکلاتی که دارند برطرف شود و به همین منظور ما اعتقاد داریم که جمعیت عشایری سربازان واقعی اقتصاد مقاومتی هستند.

حزنی بیان کرد: به دنبال حل مشکلات در این زمینه هستیم و انتظار داریم تا جنگلبانی و مسئولانی که در استان هستند رسیدگی بیشتر به سطح عشایر کشور را انجام دهند.

وی تصریح کرد: رفع مشکلات عشایران کشور اولویت اساسی ماست و درصددیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم که این موضوع در حال حاضر جزو اولویت‌های اساسی و مهم است.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه اذعان کرد: کسانی که در امنیت کشورها کار می‌کنند انسان‌های بزرگی هستند و اعتقاد ما بر این است که امنیت در کشور ایجاد می‌شود و بدون شک انسان‌های بزرگی همچون عشایر در این زمینه پای کار هستند.

حزنی ادامه داد: در درجه اول برای ایجاد امنیت پایدار و مرزی و حساس کشور اقدامات لازم و اساسی دنبال می‌شود تا بخشی از اهداف اقتصاد مقاومتی و تقویت رضایت در کشور و مطرح کردن مشکلات عشایران به عنوان سربازان واقعی اقتصاد مقاومتی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌ها می‌توان به ایجاد ارتباط با عشایر و ادارات کل و سازمان‌ها و کشور و ایجاد تحرک و شکوفایی در مناطق عشایر کشور، گسترش فرهنگ محرومیت زدایی و مردم نوازی و مردم دوستی در کشور، گسترش محبوبیت و نمایش شکوه و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی در مناطق عشایر و اشتغال‌زایی و کمک به تشویق دست‌اندکاران برای این شغل، پیوند منسجم عشایر با نظام مقدس و دلگرم شدن به این مسئولیت خطیر و قدردانی از عشایر در سراسر کشور از اقداماتی است که در سراسر کشور به جد دنبال می‌کنیم.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه افزود: ما معتقدیم که ۲۵ درصد از گوشت قرمز کشور و ۳۵ درصد از صنایع دستی کشور توسط عشایر تولید می‌شود که این موضوع به نوبه خود ارزشمند و اساسی و جزو کارهایی است که سعی می‌کنیم توسط عشایر انجام شود که می‌تواند در بالا بردن آمار نقش‌آفرین باشد.

حزنی افزود: در حال حاضر ۱۱ هزار و ۵۰۰ شهید عشایر داریم که این موضوع برای ما افتخارآفرینی است که از قشر عشایر به این تعداد شهید داریم و از طرفی حل مشکلات موجود و بررسی و رفع آن‌ها جزو اولویت اساسی است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.