آخرین اخبار
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)؛

واقعیت‌های دفاع مقدس باید از خطر تحریف مصون بماند

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل دفاع مقدس را شناسامه و هویت ملت ایران خواند و گفت: واقعیت‌های دفاع مقدس باید همواره از خطر تحریف دشمنان و بدخواهان مصون بماند و برای نهادینه کردن فرهنگ جهاد و شهادت فرهنگ ناب دفاع مقدس برای نسل کنونی و آیندگان بازگویی و بازخوانی شود.
اشتراک گذاری
09 مهر 1401
311 بازدید
کد مطلب : 762

سرتیپ دوم پاسدار غلامحسین محمدی اصل روز شنبه در آیین اختتامیه نمایشگاه رزمی، فرهنگی والفجر یک در محل باغ موزه دفاع مقدس اردبیل واقع در حاشیه دریاچه شورابیل افزود: هفته دفاع مقدس شناسنامه، هویت، شوکت، عظمت، اقتدار و آبروی ملت ایران است.

وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس، ویترین ایثار، شهادت، شجاعت، از خودگذشتگی و ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر ستمگران و زورگویان عالم است، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس جوانان ایران اسلامی تنها با کشور عراق جنگ نمی کردند بلکه با چندین کشور از جمله ابرقدرت های شرق و غرب می جنگید.

فرمانده سپاه حضرت عباس استان اردبیل با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی علیه ملت ایران به معنی واقعی کلمه جنگ نامتقارن و ناهمگون بود، بیان کرد: جوانان با شرف، با غیرت و برومند کشورمان در آن دوران سخت در اوج غربت و مظلومیت با دستان خالی در برابر متجاوزان و دشمنان مردانه ایستادند و از ناموس ملت و وطن دفاع کردند.

سردار محمدی اصل اضافه کرد: شهدا ثابت کردند که می‌توان با توسل و توکل به خدا و اراده قوی هر ظالم و زورگوی هرچند به ظاهر بزرگ را شکست داد و پیروز شد، برای همین هر ثانیه هشت سال دفاع مقدس درس بزرگی برای همه آزاد اندیشان و آزادگان دنیا است.

وی ایمان و باور مردم، اتحاد و همبستگی ملت و پیروی از فرامین حضرت امام (ره) را از جمله عوامل پیروزی ایران بر دشمنان اسلام و انقلاب در جنگ تحمیلی برشمرد و ادامه داد: ملت بزرگ ایران به ویژه جوانان شجاع این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس کربلا و عاشورایی دیگر برپا کردند و برای همیشه تاریخ درس عبرتی برای زورگویان و بدخواهان نظام اسلامی ایران دادند.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تصریح کرد: دفاع همچنان باقی است، چرا که جنگ علیه مردم ایران، انقلاب و نظام اسلامی هنوز تمام نشده و ادامه دارد.

سردار محمدی اصل با بیان اینکه جنگ بین حق و باطل تمام شدنی نیست، افزود: دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی ایران بعد از شکست در جنگ تحمیلی بیکار ننشسته اند و همیشه و در همه حال به دنبال شیطنت و ترفند علیه مردم ایران هستند.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان قسم خورده ملت ایران به دنبال منافع خود برای شکست نظام اسلامی ایران رو به جنگ نرم آورده اند، اظهار کرد: امروز دشمنان نظام اسلامی بعد از مایوس شدن از موفقیت در جنگ سخت علیه ملت ایران به جنگ نرم روی آورده اند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) با اشاره به اینکه در جنگ نرم صورت مسئله و نوع سلاح عوض شده است، بیان کرد: دشمنان در این جنگ با تهاجم گسترده فرهنگی می‌خواهند ایمان و مقاومت مردم ایران را درهم بشکنند و با انتخاب روش نرم و ترجیح آن بر جنگ سخت، هماورد تازه ای را آغاز کرده‌اند چرا که تهدیدات نرم، پیچیده و محصول پردازش ذهنی نخبگان بوده و اندازه گیری آن مشکل است.

وی با اشاره به اینکه جنگ نرم دشمنان بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر از جنگ سخت دوران دفاع مقدس است، اضافه کرد: دشمنان نظام اسلامی ایران با سرمایه گذاری هنگفت و استفاده از ابزار رسانه می‌خواهند با القای ناامیدی در جامعه به اهداف پلید و شوم خود برسند.

سردار محمدی اصل با بیان اینکه در تهدید نرم، از روش القاء و اقناع سازی بهره گیری می‌شود، ادامه داد: در این نوع تهدید هدف تاثیرگذاری بر انتخاب‌ها، فرآیند تصمیم‌گیری و الگوهای رفتاری مردم و در نهایت سلب هویت‌های فرهنگی است.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل ادامه گفت: هشت سال دفاع مقدس گنجینه‌ای عظیم و پایان ناپذیر برای همه نسل‌ها و عصرها است و زنده نگه داشتن آن بهترین الگو برای حفظ کشور است.

سردار محمدی اصل افزود: دفاع مقدس ثروت و سرمایه گرانسنگ و گرانقدری برای نسل امروزی و نسل‌های آینده است که استفاده از این گنجینه ارزشمند نه تنها باعث کاهش تاثیر آن نمی‌شود بلکه باعث افزایش این گنجینه تاثیربخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه حماسه‌های این دوران باعث افزایش غرور ملی مردم ایران شد، اظهار کرد: دوران هشت سال دفاع به حق ملت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف، همچون نگینی تابناک تا همیشه زمان بر تارک تاریخ حماسه و ایثارو پایداری آزادگان جهان خواهد درخشید.

این رزمنده دوارن دفاع مقدس بیان کرد: واقعیت‌های دفاع مقدس باید همواره از خطر تحریف دشمنان و بدخواهان مصون بماند و برای نهادینه کردن فرهنگ جهاد و شهادت فرهنگ ناب دفاع مقدس برای نسل کنونی و آیندگان بازگویی و بازخوانی شود.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اضافه کرد: هفته دفاع مقدس فرصت ارزشمند و مغتنمی است تا ملت سرافراز و غیور ایران اسلامی بار دیگر با مرور خاطرات و حماسه‌های سرداران دلیر خود در جبهه‌های حق علیه باطل، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، از رزمندگان، ایثارگران و یادگاران هشت سال جنگ تحمیلی تجلیل و تکریم نمایند.

سردار محمدی اصل ادامه داد: امنیت، آرامش، آبرو، اقتدار، عزت، عظمت، شکوه، سربلندی و سرافرازی تمامی مردم و استقلال کشور امروز مدیون و مرهون فداکاری‌ها و خون شهدای دوران دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه شهدا خالصانه و بی‌ریا، بدون منت و چشم داشت و بی‌نام و نشان تمامی هستی خود را فدای اسلام، قرآن و وطن کردند، گفت: همه آحاد مردم در قبال شهدا و آرمان‌های بلند آنها مسئول هستند و نباید کاری کرد که خدای ناکرده در آن دنیا در برابر این عزیزان سرمان پائین بوده و شرمنده باشیم.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: بدون شک مردم بصیر و دشمن‌شناس ایران اسلامی با حضور پرشکوه خود در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی در این جنگ نیز دشمنان قسم خورده نظام اسلامی را در رسیدن به اهداف پلید و شوم خود ناکام خواهند گذاشت.

پخش و اجرای سرودهای انقلابی، شعرخوانی و مداحی از دیگر قسمت های این آیین بود.

استان اردبیل در دوران دفاع مقدس سه هزار و ۴۰۰ شهید و بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ جانباز تقدیم انقلاب و میهن اسلامی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.