آخرین اخبار
معاون هماهنگ‌کننده و امور استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خبر داد؛

اجرای بیش از ۱۰۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس

جعفری با بیان اینکه تاکنون دو هزار و ۳۳۸ برنامه در مجموعه دستگاه‌های کشوری و لشکری در سامانه ثبت شده است، گفت: برای هفته دفاع مقدس هزار و ۲۳۰ برنامه پیش‌‎بینی شده است.
اشتراک گذاری
24 شهریور 1401
282 بازدید
کد مطلب : 468

«علی‌اصغر جعفری» معاون هماهنگ‌کننده و امور استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و دبیر ستاد مرکزی مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت در جلسه هماهنگی ستاد‌های گرامی‌داشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت که در سالن قصر شیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس موجب عزت و سربلندی ملت ایران شد.

معاون هماهنگ‌کننده و امور استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ضمن قدردانی از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها در برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها لشکری و کشوری اقدامات ویژه‌ای در حفظ و احیای ارزش‌های دفاع مقدس تاکنون انجام داده‌اند.

دبیر ستاد مرکزی مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ و همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس ستاد‌هایی در وزارتخانه‌های و سازمان‌های شکل گرفت، افزود: در سال ۱۳۹۹ با هم‌افزایی همه سازمان‌ها کار عظیمی صورت گرفت و نمایشگاه ملی دستاورد‌های وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها ایجاد شد که همه حضور پیدا کردند و یک حماسه عظیم ساختند.

جعفری اضافه کرد: حضور وزارتخانه‌ها در این نمایشگاه و در معرض نمایش قرار دادن دستاورد‌های خود در حوزه دفاع مقدس باعث شد عملا در میدان، شاهد عقب‌رفت جریان امپراطوری رسانه‌ای باشیم؛ رسانه‌های معاند همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس به دنبال تخریب و شایعه‌پراکنی بودند و این حرکت عظیم، گسترده، نظام‌مند و حماسی همه سازمان‌های کشوری و لشکری و حضور مردم باعث شد نقشه‌های آن‌ها خنثی شود.

معاون هماهنگ‌کننده و امور استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه تشکیل ستاد‌ها در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها تجربه موفقی بود با تصمیم سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مقرر شد این ستاد‌ها تحت عنوان «ستاد‌های گرامی‌داشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت» حفظ شده و به فعالیت ادامه دهند.

جعفری با بیان اینکه تاکنون دو هزار و ۳۳۸ برنامه در مجموعه دستگاه‌های وزارتی، کشوری و لشکری در سامانه ثبت شده است، گفت: برای هفته دفاع مقدس هزار و ۲۳۰ برنامه پیش‎بینی شده است.

دبیر ستاد مرکزی مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت با اشاره به برنامه تجلیل از یک میلیون پیشکسوت در هفته دفاع مقدس افزود: پس از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۶، از ۵۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس، سال ۱۳۹۷ از ۲۰ هزار پیشکسوت، سال ۱۳۹۸ از ۲۰۰ هزار پیشکسوت، سال ۱۳۹۹ که به صورت ویدئو کنفرانس در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم از یک میلیون پیشکسوت و سال گذشته که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، از یک میلیون پیشکسوت و امسال نیز در جلسه‌ای که در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهیم بود به صورت سراسری از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل خواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده و امور استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه در تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس یک غفلت صورت گرفت، اظهار کرد: دفاع مقدس یک قطعه بی نظیر از تاریخ ما است؛ در تاریخ آمده که هر جنگی بر ما تحمیل شد بخشی از کشور ما از دست رفت، اما در دفاع مقدس نه‌تنها سانتی متری از خاک کشور جدا نشد بلکه باعث عزت، سربلندی و اقتدار ایران در جهان شد.

جعفری با بیان اینکه برخی کشور‌ها به دنبال قهرمان‌سازی و اسوه‌سازی از ملت خود هستند، گفت: در دفاع مقدس قهرمان و اسوه‌های زیادی بودند که برخی از آن‌ها به شهادت رسیدند و برخی امروز در کشور هستند، اما مورد غلت قرار گرفته‌اند که رهبر معظم انقلاب اسلامی به خوبی بر توجه به این موضوع نیز تاکید داشتند.

وی افزود: خوشبخانه اقدامات خوبی برای تقدیر از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در سراسر کشور صورت گرفته و استانداران در سراسر کشور وارد میدان شده‌اند؛ لذا مقرر شده است تا در استان‌ها با امضای استانداران و در وزارتخانه‌ها با امضای وزرا با اهدای تقدیرنامه از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.