آخرین اخبار
معرفی کتاب؛

«مهستان»

کتاب «مهستان» با مصاحبه و تدوین «سالار ملکی مرشت» مروری بر جایگاه و جلوه‌های معنوی دفاع مقدس «در شعر معاصر» به رشته تحریر در آمده است.
اشتراک گذاری
07 مرداد 1402
44 بازدید
کد مطلب : 7562

کتاب «مهستان» با مصاحبه و تدوین سالار ملکی مرشت مروری بر جایگاه و جلوه های معنوی دفاع مقدس در شعر معاصر و در ۱۶۱ صفحه به رشته تحریر در آمده و توسط انتشارات «خط هشت» منتشر شده است.

کتاب «مهستان» ضمن مرور جایگاه و جلوه های معنوی دفاع مقدس در شعر معاصر به بازتاب مسائل مربوط به جنگ در ادبیات، هنر و رسانه پرداخته و جایگاه شعر معاصر را معرفی می‌کند.

بخشی از کتاب

شهادت مرگی است که آگاهانه و از باب معرفت از سوی انسان هایی که به فضیلت شهادت اعتقاد دارند انتخاب می شود به طوری که این افراد به استقبال شهادت میروند.

عالی ترین درجه شهادت جهاد در راه خداست. در روایتی نقل است که پیامبر اکرم (ص) به یارانش که در راه خدا جهاد‌ می‌کردند چنین فرموده است: (جراحتی که بر شما وارد می شود در راه خداست و هرکس از شما کشته شود، شهید است.)

شهادت و ایثار از مضامین بسیار مهم شعر در آثار شاعران معاصر به ویژه در دوران دفاع مقدس است و با مطالعه و نگاهی ژرف در اشعار شاعران این دوره در می‌یابیم که انقلاب اسلامی ایران را ادامه انقلاب سرخ امام حسین (ع) می دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.