آخرین اخبار
معرفی کتاب؛

«مرزبانان عاشورایی»

کتاب «مرزبانان عاشورایی» با مصاحبه و تدوین «روح‌الله زینالی» شرح زندگینامه «شهدای بیله سوار و جعفرآباد» به رشته تحریر در آمده است.
اشتراک گذاری
12 شهریور 1402
79 بازدید
منبع : دفاع‌پرس
کد مطلب : 7817

کتاب «مرزبانان عاشورایی» با مصاحبه و تدوین روح‌الله زینالی شرح زندگینامه شهدای شهرستان بیله سوار و جعفرآباد به رشته تحریردر آمده است.

این کتاب در ۳۹۶ صفحه و در ۱۰۰۰ نسخه توسط انتشارات «ساوالان ایگیدلری» منتشر شده است.

کتاب «مرزبانان عاشورایی» ضمن مرور زندگینامه شهدای شهرستان بیله سوار و جعفرآباد به خصوصیات اخلاقی و ولایتمداری این شهدا پرداخته و شهدا را به عنوان الگوی امقاومت و ایثار معرفی می‌کند.

بخشی از متن کتاب:

من یوسف هستم راوی زندگینامه جوانمردی از جوانان غیور مرزنشین بیله سوار و برادر شهید «یعقوب خاکپور»  اواخر سال ۵۶ برای کار کردن باهم به تهران رفتیم؛ بعد از کار سعی کردیم در تجمعات انقلابی شرکت داشته باشیم.

نوبت به خدمت سربازی من رسیده بود بعد از طی مراحل ثبت نام به خدمت اعزام شدم و به یعقوب گفتم تا تمام شدن خدمت سربازی من صبر کن! مدتی بعد مخفیانه و داوطلبانه اقدام به خدمت سربازی کرده بود و از طریق لشکر ۲۱ حمزه به آموزش و از آنجا به مناطق جنگی اعزام و به مدت ۷ ماه در جبهه حضور داشت. من بعد از اطلاع، مرخصی گرفته و به دنلال او رفتم تا اینکه در اهواز پیدایش کردم و موفق شدم در عملیات فتح المبین با او در یک جبهه باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.