آخرین اخبار
در سالروز ورود امام (ره) به میهن برگزار شد:

تجلیل از پدران آسمانی و برگزیدگان کنگره ملی شعر «بال در بال ملائک» در اردبیل

در سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، مراسم تجلیل از پدران آسمانی و برگزیدگان کنگره ملی شعر بال در بال ملائک در اردبیل برگزار شد.
اشتراک گذاری
14 بهمن 1402
76 بازدید
کد مطلب : 8659

پدران آسمانی و شعرای برگزیده کنگره ملی شعر بال در بال ملائک با موضوع مظلومیت غزه و محکومیت جنایات اسرائیل و فلسطین از زبان حال کودکان غزه، طی آئینی با حضور شعرا و ادبا و مسئولان در اردبیل معرفی و تجلیل شدند.

تجلیل از پدران آسمانی و برگزیدگان کنگره ملی شعر بال در بال ملائک در اردبیل

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل، روز پنجشنبه در آئین تجلیل از پدران آسمانی و اختتامیه کنگره ملی شعر بال در بال ملائک در مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل گفت: تجلیل از پدران بزرگوار شهدا وظیفه ماست و تقدیر از زحمات این پدران آسمانی تکریم از مقام شهادت است و شهدا با تربیت این آسمانی‌ها به این مقام ارزشمند و قرب الهی دست یافته‌اند.

داور نوری افزود: استان اردبیل از دوران صفویه تاکنون شعرای بزرگی داشته است و برای کنگره ملی شعر بال در بال ملائک ۸۲۶ قطعه شعر از ۲۹ استان ارسال شده بود و با نظر هیئت داوران، ۳۰۷ اثر حائز اهمیت و از بین آنها هشت اثر ترکی و فارسی، برتر شناخته شد.

نوری تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل برای همکاری در راستای اجرا و تولید برنامه‌های غنی فرهنگی و انتقال آموزه‌های لازم به نسل‌های نو آمادگی کامل دارد و از همکاری و هم افزایی دستگاه‌های مرتبط استقبال می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: همزمانی این رویداد ادبی با آغاز دهه مبارک فجر، نشانگر اراده ملت‌ها برای مقاومت در برابر استکبار جهانی است و امروز طوفان الاقصی متاثر از انقلاب اسلامی ایران، عزم و اراده ملت فلسطین در برابر جنایات اسرائیل غاصب را به نمایش گذاشته است.

امیر رجبی افزود: نهضت‌ها و جنبش‌های آزادیبخش جهان از انقلاب اسلامی ایران تاثیر گرفته‌اند و امروز در این آئین، در کنار تجلیل از شاعران برتر کنگره، تنی چند از والدین شهدای والامقام استان اردبیل نیز تجلیل و تکریم می‌شوند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: ضمن تجلیل از پدران آسمانی که وظیفه ذاتی ماست از ۱۸ خواهر خادم الشهدا و ۲۳ شرکت کننده در کارگاه آموزش شیوه‌های مصاحبه در تاریخ شفاهی ایثار و شهادت که با تدریس سیدسعید اطهرنیاری به مدت سه ماه در موزه شهدای اردبیل برگزار گردید، با اهدای لوح و هدایایی تجلیل صورت گرفت.

حسین صادقی افزود: خادمی شهدا افتخاری بزرگ است و باید این خادمی در جامعه نهادینه و به فرهنگ تبدیل شود.

سید سعید اطهر نیاری دبیر علمی کنگره ملی شعر بال در بال ملائک نیز افراد برتر این رویداد را به این شرح اعلام کرد:

در بخش فارسی: نفر اول ناصر اسماعیلی از استان زنجان، نفر دوم ساجده تقی زاده از استان فارس و نفر سوم محسن کاویانی از استان قم.

در بخش شعر ترکی: نفر اول زهرا اسماعیل پور (سولماز) از استان آذربایجان غربی/ چایپارا ، نفر دوم سحر افضلی از استان آذربایجان غربی اورمیه ، نفر سوم وفا منافی از استان اردبیل

افراد شایسته تقدیر: مصطفی توفیقی از استان خراسان رضوی/ مشهد، قاسم بای از استان گلستان/ رامیان و هیئت داوران کنگره شعر غزه نیز حسین بختیاری، شهاب الدین وطن دوست و سیدسعید اطهر نیاری بودند.

شعرخوانی، پخش نماهنگ دفاع مقدس و تجلیل از شعرای برگزیده و همچنین تکریم و تجلیل از استاد سخنور شاعر معاصر و صاحب نام اردبیلی از بخش‌های دیگر این رویداد ادبی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.