آخرین اخبار
رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدس

کارگروه خانواده در دفاع مقدس راه اندازی شود/ حراست از نهاد خانواده رسالت امروز زنان ایرانی است

رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدس خواستار راه اندازی کارگروه پژوهش محور خانواده در دفاع مقدس شد و گفت: دفاع مقدس در عین اینکه درس پایداری و مقاومت می دهد، انگیزه بخش و نشاط آفرین نیز است.
اشتراک گذاری
15 آبان 1401
201 بازدید
کد مطلب : 1049

مریم مجتهدزاده لاریجانی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی مشاور بانوان ادارات استان اردبیل در ساختمان کنگره ملی شهدای استان اردبیل، به سند راهبردی نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ایجاد تمدن اسلامی از اهداف بلند مدت نظام جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه سخنان خود به گفتمان فاطمی اشاره کرد و گفت: گفتمان فاطمی برای همین منظور طراحی شده است.

رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدس در ادامه سخنان خود به آسیب شناسی مدیریت در کشور پرداخت و گفت: نوع مدیریتی که انقلاب اسلامی در جهان ارائه کرده است، نوآوری است که نه به شرق وابسته است و نه به غرب به همین خاطر استکبار جهانی به مقابله با پرداخته است.

وی از صدور انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه خبرداد و گفت: مقاومت‌های شکل گرفته در عراق و لبنان، سوریه و فلسطین برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است.

مجتهدزاده به تشریح وقوع اتفاقات اخیر در کشور پرداخت و گفت: حمله بی امان دشمنان به ایران اسلامی در راستای کاهش قدرت نفوذ ایران در منطقه و آغاز تجزیه کشور پهناور و قدرتمند ما است.

وی دوران دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: کشورهای مختلفی چون روسیه، آلمان،انگلیس و فرانسه در کنار آمریکا پشتیبان و حامی رژیم بعثی عراق بودند و با حمایت از صدام در واقع به جنگ نیابتی علیه ملت مقاوم ایران اسلامی پرداخته بودند.

رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدس به پیشرفت های ایران اسلامی بعد از انقلاب تاکنون پرداخت و گفت: کشور ما در سایه رشادت های شهدا و تلاش های شبانه روزی دانشمندان جوان به سطح بالایی از قدرت بازدارندگی دست یافته است.

وی پیشرفت های علمی کشور را یادآور شد و گفت: علاوه بر توان دفاعی و نظامی ایران امروز با فتح قله های علمی در علوم و فنون مختلف از سرآمدان کشورهای جهان است.

مجتهدزاده جنایات استکبار جهانی در جهان را یاداور شد و گفت: افشای چهره واقعی استکبار در جهان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی از روحیه ایثار و فداکاری به عنوان مهمترین مولفه  پیروزی در دوران دفاع مقدس نام برد و گفت: شهدا از جان خود گذشتند تا  ارزش های اسلام در کشور حفظ شود.

این کارشناس مسائل اجتماعی به جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: تشکیل جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رسالت امروز بانوان در جنگ ترکیبی اشاره کرد و گفت: مراقبت از نهاد مقدس خانواده رسالت امروز بانوان ایرانی است.

رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدس ایثار و مجاهدت های بانوان در دوران دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: زنان در هشت سال دفاع مقدس ضمن حراست از نهاد مقدس خانواده و تربیت فرزندان شایسته  به پشتیبانی از رزمندگان اسلام در پشت جبهه پرداختند و با ایثار و  تدبیر خود مدل جدیدی از مدیریت جهادی را به جامعه جهانی ارائه کردند.

مجتهدزاده در بخش دیگری از سخنان خود به کتاب «اینجا سوریه است» نوشته یزدان پناه اشاره کرد و گفت: در این کتاب نقش زنان در جبهه مقاومت به زیبایی به تصویر کشیده شده است.

وی خواستار تشکیل کارگروه های تخصصی با حضور اقشار مختلف زنان بویژه مادران، همسران، خواهران و دختران شهدا و ایثارگر شد و گفت: در این کارگروه ها انها گرد هم بیایند تا با رهنمودهای خانواده‌های معظم شهدا راهکارهای لازم را برای تعالی خانواده ها در برهه فعلی ارائه دهند.

رئیس سازمان نشر آثار و حفظ مشارکت زنان در دفاع‌مقدس  با بیان اینکه در این کارگروه باید همه دستگاه های اجرایی مشارکت کنند، گفت: لازمه حفظ ارزش های اسلامی در جامعه بهره‌مندی از خط فکری خانواده های معظم شهدا است که در این میان نقش مادران و همسران شهدا بی بدیل است.

وی به جنگ ترکیبی اشاره کرد و گفت: خاصیت جنگ ایجاد تقابل است بنابراین ملت ایران بویژه زنان باید با بصیرت افزایی و کسب مهارت تلاش کنند تا ضمن گرفتار نشدن در ترفندهای فریبنده دشمنان از نهاد خانواده خود نیز مراقبت کنند.

وی با بیان اینکه مراقبت از کشور رسالت همگانی است به نقش جهاد تبیین در جنگ ترکیبی و شناختی اشاره کرد و گفت: نقش معارف و فرهنگ دفاع مقدس باطل السحر  بوده و خنثی کننده تمام توطئه های دشمنان است.

مجتهد زاده به درس های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:  دفاع مقدس در عین اینکه درس پایداری و مقاومت است، انگیزه بخش و نشاط آفرین نیز است.

وی با بیان اینکه دشمنان با استفاده از امپراطوری رسانه ای خود درصدد فریب جوانان و کم رنگ کردن نقش خانواده ها در جامعه هستند، گفت: این زنان هستند که با رصد دشمن و جهاد تبیین می‌توانند ضمن ترویج فرهنگ دفاع مقدس، توطئه‌های دشمنان را نیز خنثی کنند.

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.