آخرین اخبار
امام جمعه اردبیل:

جانبازان صحت و عافیت خود را برای اقتدار کشور تقدیم کردند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: جانبازان صحت و عافیت خود را تقدیم انقلاب کردند تا اقتدار کشور بیشتر شود و هرکسی به هر نحوی به عزت و اقتدار کشور خیانت کند به ایثار جانبازان و خون شهدا خیانت کرده است.
اشتراک گذاری
08 اسفند 1401
260 بازدید
کد مطلب : 3173

به گزارش روابط عمومی کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل ، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به مناسب ولادت قمر بنی‌هاشم حضرت عباس(ع) و روز جانباز با حضور در منزل چهار تن از جانبازان ۷۰ درصد به تجلیل و تکریم آنها پرداخت.

امام جمعه اردبیل در حاشیه این دیدارها با تاکید بر اینکه هر روز برای ما روز جانباز است، اظهار داشت: برای ما وظیفه است که همیشه به این ایثارگری‌ها توجه کنیم تا بدانیم که اولاً چه هزینه سنگینی برای انقلاب ما پرداخت شده است و بر روی این ایثار معامله یا خدایی نکرده خیانت نکنیم.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم حق این عزیزان را به طور کامل ادا کنیم، خاطرنشان کرد: عزیزی که جان، صحت و سلامتی خود را در روزهای سخت کشور با پشت پا زدن به تمام منافع شخصی فدای کشور کرده ولی نعمت اصلی ما است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با ابراز امیدواری از اینکه نسل جدید بایستی با ایثار شهدا و جانبازان آشنا شوند، اضافه کرد: آرزو داریم که نسل جدید با این ایثارگری‌ها آشنا شوند و بدانند برای کشور ممکن است روزهای سختی پیش آید و در روزهای سخت کشور آحاد ملت نباید به منافع شخصی خودشان فکر کنند و بلکه باید صحت، عافیت و عزتشان را به میدان بیاورند.

وی گفت: ما در این دیدارها در محضر جانبازان بالای ۷۰درصد از نزدیک شاهد بودیم که چقدر سختی‌ها دارند مخصوصاً خانواده و همسران این عزیزان بالاترین سختی ها را متحمل می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با تاکید بر اینکه شعارهای انقلاب اسلامی همه شعارهای آرمانی و گم‌شده بشریت هستند، تصریح کرد: شعارهای انقلاب اسلامی شعارهای با عظمتی است‌ انقلاب ما آرمانی و هزینه‌هایی هم که پرداخت کردیم، آرمانی است.

آیت الله عاملی تصریح کرد: در اصالت شعارهای انقلاب اسلامی همین بس که ما ۴۳ سال مستهدف استکبار جهانی شده ایم. بی‌جهت نیست که ۴۳ سال روی ما متمرکز شده و از هیچ جنایتی که از دستشان برآمده مضایقه نکرده‌اند.

امام جمعه اردبیل یادآورشد: دشمنی و عداوت با کشور و ملت ما دشمنی عادی نیست بلکه آنها با تمام توان در برابر انقلاب ما ایستاده اند و معلوم می‌شود که انقلاب ما کار خیلی بزرگی کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خاطرنشان کرد: اگر نسل جدید بخواهد در آینده این توان را داشته باشد که از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود دفاع کرده و در روزهای سخت به میدان بیاید، یک راه این است که با این ایثارها و با دفاع مقدس آشنا شود.

آیت الله عاملی هشت سال دفاع مقدس را شناسنامه و هویت برای ملت ایران ارزیابی کرد و گفت: هر کس می‌خواهد ملت ما را بشناسد به هشت سال دفاع مقدس نگاه کند این سفره را برای ما جانبازان و شهدا باز کردند و از همان زمان دشمنان گزینه نظامی را کنار گذاشته‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: امکان ندارد کسی بخواهد به یک وجب خاک ما طمع داشته باشد و بخواهد به این کشور ضربه بزند یا حتی در مورد این کشور فکر دیگری بکند یعنی غیرت دینی، غیرت ملی، بصیرت و شجاعت ملت ما خود را در هشت سال دفاع مقدس نشان داد و دفاع مقدس تبدیل به یک مدرسه شد.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: ما از طرف اهالی استان و از طرف مقام معظم رهبری خدمت عزیزان رسیده ایم حضرت آقا به ما دستور داده اند که از طرف ایشان به محضر جانبازان عزیز برسیم؛ ما به محضر چهار عزیز به عنوان نمونه و به نمایندگی از تمامی جانبازان رسیدیم تا سلام ، دعا و عنایت حضرت آقا را به محضر جانبازان عزیز برسانیم.

وی با بیان اینکه هر چقدر هم برای ادای دین به این عزیزان تلاش کنیم، از ادا کردن حق جانبازان عاجز هستیم،گفت: شایسته است ما یک لحظه خود را در جای جانباز۷۰ درصد بگذاریم تا شاید اندکی متوجه شویم که آنها چقدر در مشقت هستند.

آیت الله عاملی اظهار داشت: جانبازان سلامتی خود را فدا کرده‌اند تا کسی رشوه نخورد، حجاب از سر خود باز نکند، کسی به بیت المال خیانت نکند، برای این است که چشم پاک باشد، زبان صادق باشد دست خیانت نکند برای این است که هیچ کس اقتدار کشور را تضعیف نکند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: جانبازان صحت و عافیت خود را تقدیم انقلاب کردند تا اقتدار کشور بیشتر شود و هرکسی به هر نحوی به عزت و اقتدار کشور خیانت می‌کند به ایثار جانبازان و خون شهدا خیانت می‌کند.

وی گفت: به خدا پناه می‌بریم که در برابر ولی نعمت های خود در محضر خداوند سر افکنده و روسیاه باشیم و خدای نکرده در قیامت مورد سوال قرار بگیریم. این عزیزان همه از زیر قرآن رد شدند و رفتند تا احکام قرآن زنده بماند. این بزرگواران برای ما عزت درست کرده‌اند.

امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: دفاع مقدس یک جنگ جهانی در مقیاس کوچک بود و اگر این‌ ایثارها نبودند الان کشور ما از هم پاشیده بود.

آیت الله عاملی اضافه کرد: ما الان در آرامش و عزت و در دنیا سربلند هستیم. پیشرفت‌های علمی در عرصه‌های حساس و استراتژیک بعد از جنگ درست شد. بنابراین جنگ ۸ ساله کاملاً عزت کشور را تضمین کرد و زمینه شکوفایی شروع شد تا الان هم الحمدلله جلو می رود و امروز دشمن به این حساس است که ملت ایران چگونه در شرایط محاصره به تکنولوژی‌های حساس دست یافته است.

وی در خاتمه گفت: ما هر چقدر پیشرفت کنیم مدیون جانبازان، شهدا ، خانواده شهدا و خانواده جانبازان عزیز و نیروهای مسلح هستیم. همه این عزیزان دست به دست هم داده اند تا کشور ما در حساس‌ترین ، استراتژیک‌ترین و در ناآرام ترین نقطه دنیا ، عزت ، آرامش و زمینه رشد داشته باشد.

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.