آخرین اخبار
معرفی کتاب|

«کانال پنجم»

کتاب «کانال پنجم» مجموعه خاطرات جانباز دفاع مقدس «اژدر محمدی دوست» است که به نویسندگی «مهدی محمدی» و ویرستاری «سیدسعید اطهرنیاری» منتشر شد.
اشتراک گذاری
01 اردیبهشت 1403
19 بازدید
کد مطلب : 9100

کتاب «کانال پنجم» مجموعه خاطرات رزمنده دفاع مقدس «اژدر محمدی دوست» است که توسط انتشارات «خط هشت» به قلم مهدی محمدی و با ویراستاری سیدسعید اطهرنیاری در هزار نسخه با حمایت مالی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در سال ۱۳۹۸ به چاپ رسیده است.

«کانال پنجم»

جانباز شهید اژدر محمدی دوست از جمله رزمندگانی است که با تحمل سختی‌های فراوان جسمی، سال‌ها پس از پایان جنگ تحمیلی به فیض شهادت نایل آمد. او که افتخار همسنگری با شهید مهدی باکری را داشت، در دوران دفاع مقدس حماسه‌هایی به یادماندنی خلق کرده و جوانی خود را در راه اعتلای کلمه حق صرف نموده بود. مهدی محمدی در کتاب کانال پنجم خاطرات او را به شیرینی برای خوانندگان به نگارش درآورده است.

در بخشی از کتاب آمده است:

آن شب ما دم پل هفت چشمه اردبیل منتظر بودیم که رسول صمیمی بیاید و او را دستگیر کنیم. حرف و حدیث مختلفی پیرامون رسول صمیمی بر سر زبان‌ها افتاده بود. عده‌ای می‌گفتند که دیشب فرار کرده و گروهی میگفتند در جایی مخفی شده است. بالاخره فهمیدیم نیمه‌های شب، با خانواده‌اش فرار کرده است. مردم فردای آن روز در ۲۳ بهمن ۱۳۵۷ صبح بعد از اطلاع از این موضوع ریختند خانه رسول صمیمی، انگار عده کثیری برای غارت آمده بودند و اصلا رفتار انقلابیون نجیب زاده از خودشان نشان نمیدادند. یکی دیگ مسی برداشته بود و سعی در سوراخ کردن آن داشت. گفتم چرا دیگ را سوراخ میکنی؟ نگاهی با خشم به من کرد و گفت: میدانی رسول صمیمی کار‌های خیلی بدی کرده و به مردم ظلم کرده. هرچه که هست چرا حالا دارید اموالش را غارت و پایمال می‌کنید؟ اگر اینجا چیزی هم باشد برمی‌گردد به بیت المال. چرا به بیت المال خیانت می‌کنید؟

هرچه دستشان رسید غارت کردند و بردند منزی خودشان. ما آن روز در منزل صمیمی سعی می‌کردیم که مسئله خاصی برای خویشاوندان دور و نزدیک رسول صمیمی که هنوز در محله شاه باغی اردبیل و محلات اطراف زندگی می‌کردند پیش نیاید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.