آخرین اخبار

معرفی کتاب| «صدقه یادم رفت»

کتاب «صدقه یادم رفت» زندگی‌نامه و خاطرات سردار شهید «محمدرضا رحیمی» است که توسط نشر «خط هشت» در اردبیل منتشر شده است.
اشتراک گذاری
29 فروردین 1403
25 بازدید
کد مطلب : 9089

کتاب «صدقه یادم رفت»، زندگی نامه و خاطرات سردار شهید «محمدرضا رحیمی» به قلم خواهر شهیدان محمدرضا و اسرافیل رحیمی (ظریفه رحیمی) توسط انتشارات خط هشت در اردبیل و در هزار نسخه با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل به چاپ رسیده است.

«صدقه یادم رفت»

نویسنده در این مجموعه تلاش کرده تا با استفاده از تکنیک‌های داستان‌نویسی در ۲۱ فصل تولد، کودکی، دوران تحصیل، روز‌های پرالتهاب انقلاب اسلامی و عزیمت برادرانش به جبهه‌های حق علیه باطل بنویسد، این کتاب بیشتر معطوف به زندگی محمدرضا رحیمی است و البته اشاراتی نیز به زندگی برادر دیگرش اسرافیل رحیمی نیز داشته است.

در بخشی از کتاب آمده است:

در بیست و سوم بهمن‌ماه سال ۱۳۵۷ در اردبیل روز خاصی بود، با اینکه روز قبلش پیروزی انقلاب به ثبت رسیده و شاپور بختیار هم از ایران رفته بود اما نیرو‌های نظامی شهربانی هنوز مقاومت کرده و به سمت مردم گلوله شلیک می‌کردند.

جوان‌های انقلابی پیرو خط امام همراه مردم به آن جا رفته و در صدد به تسلیم درآوردن نظامی‌ها و تصرف ساختمان شهرداری بودند.

باید اوضاع را به دست می‌گرفتند. صدای گلوله بیشتر از هرروز می‌آمد حتی تا محله‌های دور دست هم صدا می‌رفت. تعدادی شهید و مجروح شدند اما ساختمان شهربانی به دست مردم افتاد و نیرو‌های نظامی پا به فرار گذاشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.