آخرین اخبار
معرفی کتاب؛

«مروارید‌ها»

کتاب «مروارید‌ها» به نویسندگی «توران قربانی صادق» مجموعه «داستان کوتاه» دفاع مقدس به رشته تحریر در آمده است.
اشتراک گذاری
26 مرداد 1402
113 بازدید
منبع : دفاع‌پرس
کد مطلب : 7696

کتاب «امرواریدها» به نویسندگی توران قربانی صادق مجموعه داستان کوتاه دفاع مقدس به رشته تحریر در آمده این کتاب در ۷۱ صفحه و تیراژ ۱۰۰۰ جلد توسط انتشارات «خط هشت» منتشر شده است.

کتاب «امرواریدها» مجموعه داستان کوتاه دفاع مقدس به خصوصیات اخلاقی و ولایتمداری رزمندگان پرداخته و رزمندگان را به عنوان الگوی مقاومت و ایثار معرفی می‌کند.

بخشی از کتاب؛

دل خوشی از هیچ کرد کومله‌ای نداشتم. مخصوصا که شنیده بودم در زمان جنگ زن‌های شان سر سرباز‌های مان را در مرز‌ها می‌بریدند؛ یا اگر دل رحم‌تر بودند گلوله‌ای درست به شقیقه اش می‌زدند؛ چه برسد به مرد‌های شان که برای یک لنگه گوش بریده و بچه هایگروگان گرفته راتحویل شان می‌دادند که به جای عزیزانشان خاکش کنند.

چهارم خرداد سال شصت و هشت بود که برای خرید مایحتاج نیرو‌های مستقر در پادگان که پانزده کیلومتری شهر قرارداشت؛ همراه مسئول خرید آقای بابایی با مشین بنز نهصد و یازده به میدان بار کرمانشاه رفتم. با این که صبح بود، ولی محوطه میدان جای سوزن انداختن نبود. جنگ تازه تمام شده بود و شهر جنگ زده جان تازه گرفته بود. اما خبر فعالیت‌های کرد‌های کومله و دموکرات در مرز هنوز ادامه داشت ماشین را سر و ته کردم تا کارگر‌ها بسته سیب زمینی و پیاز، روغن و برنج را که از چند حجره خریده بودم به پشت بار بزنند تا به پادگان ببرم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.