آخرین اخبار
معرفی کتاب؛

«فانوس‌ها راه را گم نمی‌کنند»

کتاب «فانوس‌ها راه را گم نمی‌کنند» شرح بر زندگی شهید «داور یسری» به رشته تحریر در آمده است.
اشتراک گذاری
13 شهریور 1402
39 بازدید
منبع : دفاع‌پرس
کد مطلب : 7824

کتاب «فانوس‌ها راه را گم نمی‌کنند» با مصاحبه و تدوین فرانک انصاری مروری بر زندگینامه شهید داور یسری به رشته تحریردر آمده این کتاب در ۹۱ صفحه و تیراژ ۱۰۰۰ جلد توسط انتشارات «خط هشت» منتشر شده است

کتاب «فانوس‌ها راه را گم نمی‌کنند» ضمن مرور زندگی نامه شهید داور یسری به خصوصیات اخلاقی و ولایتمداری این شهید استان پرداخته و شهدا را به عنوان الگوی امقاومت و ایثار معرفی می‌کند.

بخشی از متن کتاب:

داور سرش را تکیه داد به دیوار سرد مسجد. چشم دوخت به مسجدی که هنوز خالی بود. او آرامش اینجا را دوست داشت. می‌خواست ساعت‌ها بنشیند و از سکوتش لذت ببرد. از کنار دستش قرانی برداشت و به آرامی شروع به ورق زدن کرد. با دیدن آیات قران، صدای قران خواندن حاج ننه توی گوشش پیچید که داشت می‌گفت: الف، زبر ا، ب زبرا ب….

آهی کشید و زیر لب گفت: خدا رحمتت کنه حاجی ننه.

حاجی ننه مادر بزرگ مادری اش به گردن او خیلی حق داشت. او بود که خواندن قران را از بچگی به او یاد داده بود. حالا با آن که دیگر بچه نبود؛ اما گاهی برای او تنگ می‌شد. اشک دوید توی چشمانش. با صدای خنده بچه‌ها جشم هایش را با آستینش پاک کرد و به روی شان لبخند زد. ابوالفضل پیر زاده تا داخل مسجد شد؛ او را دید و گفت: به به! آقا داور، خلوت کردی؟ داور در جایی که نشسته بود جا به جا شد و گفت: چه خلوتی؟ منتظر شما بودم. دیرکردین ها.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.