آخرین اخبار
فرمانده سپاه استان اردبیل:

شهدا شناسنامه واقعی ملت ایران و محور وحدت ملی هستند

فرمانده سپاه استان اردبیل در دانشگاه آزاد اردبیل با بیان اینکه شهدا شناسنامه واقعی ملت ایران و محور وحدت ملی هستند، گفت: امروز دنیا ملت ایران را با فرهنگ شهدا می شناسد.
اشتراک گذاری
06 مهر 1401
203 بازدید
کد مطلب : 717

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس  با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل  به همت ستادشاهد و امور ایثارگران ،کانون ایثار دانشجویان و بسیج‌ دانشجویی‌ دانشگاه‌ آزاد اسلامی‌ اردبیل‌ در سالن‌ آمفی‌ تئاتر‌ دانشگاه‌ آزاد اسلامی اردبیل  با روایتگری سردار غلامحسین محمدی اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در این دانشگاه برگزار شد.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس گفت:امام خمینی(ره) ما را از ظلمت و تاریکی رهایی بخشید و ایثار را به ما معنا کرد. او به ما یاد داد که نباید مقابل گرگ زانو زد بلکه باید مقابل آن ایستاد.
محمدی اصل ادامه داد: ما در هشت سال دفاع مقدس فقط با عراق در جنگ نبودیم و با بیش از ۵۰ کشور از بلوک های شرق و غرب که در حمایت از عراق بودن می‌جنگیدیم. در واقع جنگ بین اسلام و کفر بود.

وی با بیان اینکه زیباترین صحنه های عالم در دفاع مقدس ما اتفاق افتاده است، گفت: به همین خاطر دشمنان می‌خواهند فرهنگ ایثار و شهادت را از جوانان ما بگیرند تا فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت در نسل های ما تداوم پیدا نکند.

فرمانده سپاه استان اردبیل با بیان به اینکه شهدا شناسنامه واقعی ملت ایران و محور وحدت ملی هستند،گفت: امروز دنیا ملت ایران را با فرهنگ شهدا همچون شهید بهنام یوسفی اردبیلی و شهید بزرگمان حاج قاسم سلیمانی می شناسند.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: یادواره های شهدا نباید در حد یک یادواره بماند بلکه باید به راهواره ها تبدیل شوند چراکه شهیدان ما بر سر کلاس مدرسه حضرت ابوالفضل (ع) نشستند و حسینی شدند.

سردار محمدی اصل گفت: در طول انقلاب و دفاع مقدس یک شهید را پیدا نمی کنید که تعلق مادی به دنیا داشته باشد،برای همین است که باید عکس شهدا را در منازل و معابر داشته باشیم تا راه را گم نکنیم

وی ادامه داد: درست است که در ظاهر هشت سال دفاع مقدس به پایان رسیده اما دفاع همچنان باقی است اکنون در دوران پیچیده‌تری هستیم و با جنگ نرم درگیریم.  لجن پراکنی ها و دروغ گویی های رسانه های بیگانه قسمتی از همان جنگ نرم علیه ایران است. در واقع جنگ وجود دارد اما راه و روش و بستر آن فرق کرده است.

دکتر فرشید سلیمی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در این مراسم گفت:  هشت سال دفاع مقدس بخش ماندگار تاریخ ایران است آن دوران یک دانشگاه بزرگ برای اهل علم بود. از علوم انسانی و پزشکی گرفته تا فرهنگ ایثار شهادت و روحیه سلحشوری در آن جاری بود.
سلیمی افزود: در یک بعد، دفاع مقدس علمی را به وجود آورد که بعدها تبدیل به تکنولوژی شد و سپس در اختیار کل جامعه قرار گرفت. به عنوان مثال تجربه آن دوران اکنون به کمک دانشمندان ما آماده است تا با استفاده از تجربه و تکنولوژی موشک های جنگی، انواع ماهواره های خود را به فضا ارسال کنند.

وی ادامه داد: در بعد دیگر، جنگ و دفاع مقدس باعث ایجاد روحیه ایثار، شهادت، سلحشوری و قهرمان پروری در جامعه شد و هر جامعه ای به شدت به این روحیه و فرهنگ احتیاج دارد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب توسط خون شهدا به یک درخت  تنومند تبدیل شده است خاطرنشان کرد: رزمندگان، شهدا و جانبازان قهرمانان ملی کشور هستند که باید به جوانان معرفی شوند. این کار باعث ایجاد انگیزه در بین آنها خواهد شد و چشم انداز روشنی برای آنها ترسیم خواهد کرد.

در پایان این مراسم از  پدر شهید والامقام بهنام یوسفی اردبیلی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.