آخرین اخبار
وصیت‌نامه شهید «نظر کریمی»:

شهادت، آب حیات براى جامعه اسلامى ما است

شهید «نظر کریمی» در وصیت‌نامه‌اش آورده است: پروردگارا شهادت که آب حیات براى جامعه اسلامى ما است و هر کس به آن آب دست یابد زندگى جاودانى خواهد یافت پس اى امید بى‌نوایان و اى آن کس که خود زودتر از هر کسى خوشنود مى‌شوى ما را به این آب حیات برسان.
اشتراک گذاری
27 مهر 1402
104 بازدید
کد مطلب : 7946

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کنگره شهدای اردبیل،«نظر کریمی» فرزند محمد در سال ۱۳۴۲ در گرمی متولد شد. بعد از اتمام دوره دبیرستان، در آذر ۱۳۵۹ به عضویت سپاه پاسداران درآمد. وی مسئول پرسنلی لشکر ۳۱ عاشورا بود که در اسفند ۱۳۶۲ در جزیره مجنون به شهادت رسید. شهید کریمی یکی از شهدایی است که هنوز پیکر مطهرش به وطن بازنگشته است.

وی در دوران کودکی در روستا به کشاورزی و دامداری مشغول بودند و از این راه امرار معاش می‌کردند با شروع انقلاب مذهب درنظر او مفهومی دیگر یافت و پیکار با ستمگران را جزو وظایف دینی به حساب می‌آورد و در همین راستا بود که به جبهه می‌رود. با شروع جنگ به همراه دیگر بسیجیان عازم مناطق جنگی می‌شود. این حضور تا لحظه عروج ادامه یافت و در عملیات خیبر در حالیکه با موتورسیکلت به هدایت نیرو‌ها مشغول بود آماج گلوله‌های دشمن بعثی قرار گرفت و به شهادت رسید. او عضو تشکیل دهنده پرسنلی سپاه بود و اغلب اجازه نمی‌دادند در خط مقدم جبهه رویاروی دشمن قرار بگیرد.

در فرازی از وصیت‌نامه شهید نظر کریمی می‌خوانیم:

بارالها، پروردگارا، از آن روزى که ما را به راه راست هدایت کردى ما را به باطل باز مگردان.

خداوندا تو خود مى دانى من به غیر از رضاى تو نیت انجام کارى را نکرده ام و کارى را از ترس خلق که رضایت تو در آن نباشد انجام نداده ام پس اى خدا که وجودم سراپا در اختیار توست قلبم و نیتم را تو پاک گردان که جز تو کسى را براى آمرزش گناهان خود نمى یابم.

خداوندا! گر چه با چشم ظاهرى تو را نمى بینم ولى با چشم بصیرت که تو به ما عنایت کردى در همه حال تو را ناظر اعمال خودى مى بینم.

پروردگارا شهادت که آب حیات براى جامعه اسلامى ماست و هر کس به آن آب دست یابد زندگى جاودانى خواهد یافت پس اى امید بى‌نوایان و اى آن کس که خود زودتر از هر کسى خوشنود مى‌شوى ما را به این آب حیات برسان.

درود خداوند بر پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) که مکتب انسان ساز اسلام را با خود براى ما به ارمغان آورد و انسان‌ها را از قید و بند اسارت آزاد نمود.

درود خداوند به امام و مولا و آقاى ما على (ع) امیرمؤمنین و اولاد او که درس شهادت و شجاعت به ما آموختند.

درود خداوند به امام عزیزمان خمینى بزرگ که بنیان گذار جمهورى اسلامى ایران هستند که در این دنیا وسیله شد براى هدایت ما و راهنمایى نمود ما را در زندگى دنیوى و اخروى.

آرى برادر اینک نوبت من و توست که به خون شهدا لبیک بگوییم. ما در شرایطى قرار داریم که جبهه متحد براندازى تمام ابرجنایتکاران دست در دست هم داده اند که اسلام را از بین ببرند غافل از رسالت و نقش ما در جامعه اسلامى. اینک همه ما باید کوشا و هوشیار باشیم چه در جبهه آگاهى دادن به مردم و چه از جنبه ایدئولوژى و تزکیه مغز‌ها و چه از جنبه جنگ و…

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.