آخرین اخبار

«شرح عاشقی» در اردبیل رونمایی شد

کتاب شرح عاشقی؛ زندگی پژوهشی شهید جهانبخش عباس زاده به قلم علی محمدی در اردبیل رونمایی شد.
اشتراک گذاری
09 خرداد 1403
15 بازدید
کد مطلب : 9235

کتاب شرح عاشقی؛ زندگی پژوهشی شهید جهانبخش عباس زاده به قلم علی محمدی در اردبیل رونمایی شد.

«شرح عاشقی» در اردبیل رونمایی شد

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل، در مراسم رونمایی از کتاب شرح عاشقی که در محل کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: اردبیل ۳۴۰۰شهید دارد و در بسیاری از موارد شاهد حضور پدران و فرزندان از یک خانواده و همچنین فرزندان و پدران شهید از یک خانواده است.

وی شکل گیری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی را ناشی از تاثیرپذیری از رهنمودهای حضرت امام (ره) عنوان و بیان کرد: جوانان انقلابی با الهام از تعالیم اسلام و رهبری حضرت امام (ره) در پیش از انقلاب رژیم ستم شاهی را سرنگون کرده و در بعد از انقلاب اسلامی با حضور در جبهه‌ها از ارزش های امام و انقلاب و کشور دفاع کردند.

داور نوری جامعه را نیازمند توجه و ترویج فرهنگ جبهه و شهادت دانست و افزود: در برهه کنونی گرامیداشت یاد شهدا و ترویج الگو های رفتاری آنان از مصادیق بارز جهاد تبیین است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: شهدای والامقام به تاسی از حضرت امام خمینی (ره) در مقابل دشمنان اسلام و دنیای کفر سینه سپر کردند و عزت و عظمت کنونی مرهون جانفشانی شهداست.

پروانه رضا قلی زاده توجه به توسعه و ترویج ادبیات پایداری و دفاع مقدس را یکی از ارکان مهم در کتابخانه‌های عمومی دانست و بیان کرد: بخش مربوط به کتب دفاع مقدس در تمامی کتابخانه‌های عمومی راه‌اندازی شده و بیشترین کتاب مربوط به این حوزه در بخش مربوط به ادبیات پایداری کتابخانه مرکزی ساماندهی و در اختیار پژوهشگران این حوزه قرار گرفته است.

رضا قلی زاده حضور در یادمان های شهدا، تکریم مادران، همسران و فرزندان شهدا در مناسبت های مختلف را جزو برنامه های مستمر اداره کل کتابخانه های عمومی عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه های مهم فرهنگی سالانه در کتابخانه های عمومی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کتابخانه های عمومی است که رونمایی، معرفی کتاب و نقد و بررسی کتاب های این حوزه از جمله مهمترین برنامه هاست.

علی محمدی نویسنده کتاب «شرح عاشقی» نیز با بیان اینکه این کتاب در محور زندگانی شهید جهانبخش عباس زاده است، عنوان کرد: در این کتاب سیره و سلوک و منش رفتاری این شهید بزرگوار مورد بررسی قرار گرفته و تهیه مستندات این کتاب با حساسیت کامل و تحقیقات میدانی و مصاحبه با دوستان و همرزمان آن شهید انجام گرفته است.

وی شهید عباس زاده را نمونه یک انسان پرورش یافته در مکتب اسلام معرفی و اضافه کرد: سیره رفتاری در توجه به حلال و حرام، کمک به مظلومان و نیازمندان، توجه به آموزه‌های اسلام از محور های مهم شخصیتی آن شهید محسوب می‌شود.

در این مراسم برخی از نویسندگان و پژهشگران حوزه ادبیات دفاع مقدس نیز نکته‌های لازم برای زندگی نامه نویسی شهدا را تبیین کردند.

«شرح عاشقی» در اردبیل رونمایی شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.