آخرین اخبار
شهردار اردبیل:

ساخت نرم افزار زیارت مجازی مزار شهدای اردبیل/ گذرگاه شهدا در شورابیل ایجاد می‌شود

شهردار اردبیل گفت: در راستای تولید محتوای دیجیتال برای پیشبرد اهداف فرهنگی گنگره شهدا، نرم افزار زیارت مجازی شهدای اردبیل تولید شده و به‌صورت رسمی رونمایی خواهد شد.
اشتراک گذاری
24 آبان 1401
232 بازدید
کد مطلب : 1081

به گزارش روابط عمومی کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل، محمود صفری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری کنگره ۳۴۰۰ شهدای اردبیل فرصتی برای ادای دین به روح بلند شهدایی است که با شجاعت، دلاوری و  نثار خون خویش آزادی، سربلندی و اقتدار را برای کشور عزیزمان رقم زدند که وظیفه ما در مقابل از خودگذشتگی شهدا، حفظ و پاسداشت خون گرانبهای شهدا است.

وی افزود: شهرداری اردبیل به‌عنوان نماینده کمیسیون فرهنگی و فضاسازی کنگره ۳۴۰۰ شهدای استان اردبیل است که برنامه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی را برگزار خواهد کرد؛ چرا که ترویج فرهنگ ایثار وشهادت وظیفه تک تک نهادهای فرهنگی است.

شهردار اردبیل با اشاره به ساخت نرم افزار زیارت مجازی مزار شهدای اردبیل توسط اداره فناوری و اطلاعات شهرداری اردبیل، تصریح کرد: هدف از ساخت این برنامه، زیارت مجازی قبور شهدا و دسترسی شهروندان به زندگی‌نامه شهدا و کسب اطلاعات از اسناد مرتبط به شهیدان اردبیل از جمله عکس و وصیت نامه است.

صفری ادامه داد: از طریق فناووری QR امکان کدگذاری روی مزار شهدا فراهم می‌شود که شهروندان با نصب نرم افزار و استفاده از گوشی‌های هوشمند می‌توانند مزار شهدا را به‌صورت مجازی زیارت کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری اردبیل با طراحی این نرم افزار در زمینه تولید محتوای دیجیتال برای پیشبرد اهداف فرهنگی کنگره ملی شهدای استان اردبیل گام نهاده است، از ایجاد گذرگاه شهدا نیز در شورابیل نیز خبر داد.

شهردار اردبیل همچنین به فضاسازی شورابیل با تمثال مبارک شهدا اشاره و عنوان کرد: در زمان برگزاری کنگره شهدا در اردبیل تمامی بیلبوردهای شهری به این کنگره اختصاص خواهد یافت.

صفری گفت: طرح با ستاره‌ها عنوان برنامه‌ای است که در فرهنگسراهای شهرداری با هدف معرفی شهدای معروف اردبیل برای نوجوانان برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: تجلیل از بانوان نویسنده دفاع مقدس، ساماندهی تابلوهای معابر، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس، نامگذاری معابر شهری بنام شهدا، از دیگر فعالیت‌های شهرداری برای برگزاری کنگره است.

گفتنی است؛ کنگره ۳۴۰۰ شهدای اردبیل مرداد ۱۴۰۲ در اردبیل برگزار خواهد شد.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

سرباز امام زمان (عج) شدن تلاش می‌خواهد
وصیت‌نامه شهید «محمدرحیم فتحی»:

سرباز امام زمان (عج) شدن تلاش می‌خواهد

مدارس خط مقدم دفع فتنه دشمن هستند
پیشکسوت دوران دفاع مقدس:

مدارس خط مقدم دفع فتنه دشمن هستند

یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز اردبیل برگزار شد
در آستانه برگزاری کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل؛

یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز اردبیل برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.