آخرین اخبار
معرفی کتاب؛

«راهی به سوی آسمان»

کتاب «راهی به سوی آسمان» با نویسندگی «پویا صمدی» ضمن معرفی مناطق عملیاتی جنوب کشور «ویژه راهیان نور» به رشته تحریر در آمده است.
اشتراک گذاری
30 مرداد 1402
100 بازدید
کد مطلب : 7759

کتاب «راهی به سوی آسمان» با نویسندگی پویا صمدی به معرفی مناطق عملیاتیی جنوب کشور به رشته تحریردر آمده این کتاب در ۵۴ صفحه و تیراژ ۲ هزار جلد توسط انتشارات «خط هشت» منتشر شده است

کتاب «راهی به سوی آسمان» ضمن معرفی مناطق عملیاتی جنوب کشور در دفاع مقدس به عملیات‌های انجام یافته جهت باز پس گیری این مناطق پرداخته و این مناطق را به عنوان الگوی مقاومت و ایثار معرفی می‌کند.

بخشی از کتاب:

«دزفول»

شهری تاریخی که روایت و قصه‌های تلخ و شیرین را در دل خود نهفته دارد. مردم دزفول پس از ایستادگی برابر امیرتیمور گوگانی، با عنایت به کراماتی که از خواجه علی از نواده‌ی شیخ صفی الدین اردبیل، به مذهب شیعه دعوت شدند و با تصرف دزفول توسط شاه اسماعیل تشیع در آن تثبیت شد. دزفول محل تولد عارف بزرگ علامه شیخ مرتضی انصاری است. دارای بقاع مشهوری مثل سبز قبا (مدفن سید محمد فرزند امام موسی کاظم (ع)) و شاه رکن الدین محمد بن جعفرطیار برادرزاده حضرت امیر (ع) می‌باشد.

در بیست و هشتم آذر ۱۳۶۱ دو فروند موشک زمین به زمین به دو نقطه پر جمعیت دزفول اصابت و بیش از ۲۰۰ منزل مسکونی و مغازه  را ویران، ۶۲ تن را شهید و ۲۸۷ تن را مجروح کرد.

این شهر به شهر موشک معروف است. چون در طول جنگ بیش از ۲۰۰ موشک و بیست هزار گلوله توپ به دزفول اصابت کرد. با این همه موشک و بمباران و توپ دزفول می‌بایست با خاک یکسان می‌شد. ولی به دلیل همت و استقامت مردم شهر، هرجا که مورد اصابت قرار می‌گرفت، سریع بازسازی می‌شد. پس بی دلیل نیست که شهر دزفول سمبل استقامت ما ایرانیان در طول دفاع مقدس است همانطور که خرمشهر سمبل مقاومت ماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.