آخرین اخبار
«معرفی کتاب»

«دو طبیب عاشق»

کتاب «دو طبیب عاشق» زندگینامه شهیدان دکتر سلیم و دکتر سلمان نوعی‌اقدم به کوشش«سیدسعید اطهر نیاری» و «محسن نوعی اقدم» منتشر شده است.
اشتراک گذاری
19 خرداد 1403
1 بازدید
کد مطلب : 9269

کتاب «دو طبیب عاشق» گوشه‌ای از میراث تسلی بخش پزشکان دانشگاه کربلا، شهیدان سلیم نوعی اقدم و  سلمان نوعی اقدم که به کوشش سیدسعید اطهرنیاری و محسن نوعی‌اقدم توسط انتشارات «خط هشت» در هزار نسخه با حمایت مالی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل به چاپ رسیده است

دو طبیب عاشق شرح حال برادران شهید دکتر سلیم و دکتر سلمان نوعی اقدم از دانشجویان رشته پزشکی استان اردبیل است. پذیرش هر دو برادر در دانشگاه مصادف بود با اوج شکل‌گیری عملیات‌های وسیع توسط رزمندگان اسلام در مقابل رژیم متجاوز بعثی، آنها برای اینکه فرمان امام را لبیک گویند، عازم جبهه‌های حق علیه باطل شدند وهر دو برادر عاشقانه در یک عملیات در سال ۱۳۶۵ به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت رسیدند.

در بخشی از کتاب آمده است:

شب‌های عملیاتی که بچه‌ها همدیگر را می‌بوسیدند؛ به همدیگر هدیه می‌دادند؛ از همدیگر طلب دعا برای شهادت و درصورت شهادت، طلب شفاعت می‌کردند.

همدیگر را دعا می‌کردند و نوازش می‌کردند.

با حالتی عرفانی اشک می‌ریختند و از ته دل و خالصانه در اوج عرفان و عشق و شناخت خدا بودند.

ما روحیه بالایی داریم؛ به خود اطمینان داریم؛ عشق خدا در سر داریم؛ شور حسینی در دل داریم؛ چرا ما را به عملیات نمی‌برید؟ مگر تقصیر و گناهمان چیست؟ مگر لایق نیستیم؟

تو را به خدا هر چه عیب داریم بفرمایید اصلاح کنیم.

این همه دعا، این همه راز و نیاز چرا کارگر نیست؟ چرا عملیات را به تاخیر می‌اندازید؟

امین داداش؛ هیچ احساس تنهایی و غربت مکن.

آقا مهدی شمارا به ما سفارش کرده؛ به خدا قسم؛ به خون جوشان و پاک مهدی عزیز قسم همیشه در کنار تو ایم، همیشه آماده ایم همیشه گوش به فرمانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.