آخرین اخبار
معرفی کتاب

«دره در آتش»

کتاب «دره در آتش» با موضوع زندگی پژوهی شهدای شمال غرب سپاه اردبیل با نشر «خط هشت» در سال ۱۳۹۸ منتشر شده است.
اشتراک گذاری
07 خرداد 1403
14 بازدید
کد مطلب : 9221

کتاب «دره در آتش» در موضوع زندگی پژوهی شهدای شمال غرب سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل که به نویسندگی «محمد حسین حسین پور» توسط نشر «خط هشت» در هزار نسخه با حمایت مالی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل به چاپ رسیده است.

«دره در آتش»

حضور افتخارآفرین رزمندگان در مرز‌های شمال‌غرب، ضامن امنیت کشور است. سال ۱۳۸۵ هم رزمندگان تیپ ۳۷ سپاه حضرت عباس (ع) در این منطقه حضور داشتند؛ اما در درگیری با عناصر ضدانقلاب تنی چند از این رزمندگان به فیض شهادت نایل آمدند. کتاب دره در آتش که به قلم محمدحسین حسین‌پور به رشته تحریر آمده به بازگویی خاطرات و زندگی‌نامه شهدای این حادثه پرداخته است.
در بخشی از کتاب آمده است: 
نگاه که می‌کنم، قله تا آن سوی آسمان پیداست. کمی نزدیک می‌شوم و کوه دور می‌شود. قامتی به بلندای سبلان و چشمانی به تیزی عقاب، چه فتح کردن سختی است قله‌ی این کوه، نه توان رفتن به بالا را دارم و نه توان ایستادن بر روی این زمین، دستی به سویم دراز می‌شود و مرا به بالا می‌خواند.
کدام مکث می‌تواند مرا از گرفتن آن دست برحذر کند؟ باید بگیرمش و بالا بروم، چادر سیاهم را باد می‌لرزاند، خودم محکم ایستاده‌ام در برابر برف ها، زنی تنها، مانند تک درخت مشکی پوش در مقابل کوهی سپید ایستاده و چشم به قله دوخته.
مرا چگونه تصور می‌کنی؟ همین طور که گفتم؟ گاهی میخواهم به پشت سر خیره شوم و شاید، برگردم. نه! بازگشتی در کار نیست و بهتر است این دست را هم پس بزنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.