آخرین اخبار
در یادواره شهدای عملیات والفجر4 عنوان شد؛

جنگ شناختی، تعیین کننده سرنوشت نبرد ایران با استکبار است/ رسالت محوری و تکلیف مداری پیام شهدا به مردم مسئولان است

پیشکسوت دوران دفاع مقدس از جنگ ترکیبی به عنوان تعیین کننده سرنوشت جنگ استکبار با ایران اسلامی نام برد و گفت: مهر و محبت به جوانان ، نقطه آغازین جهاد تبیین است چراکه در جنگ شناختی باید با صبر و حوصله و مهر و محبت جوانان را نسبت به مسائل و رخدادها روشن و اقناع کرد.
اشتراک گذاری
15 آبان 1401
226 بازدید
کد مطلب : 1045

سردار غلام عسگر کریمیان از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در یادواره شهدای عملیات والفجر ۴ که  با محوریت سرداران شهید شاپور برزگر و خلبان غفور  و ذاکر در مسجد محله معجز اردبیل برگزار شد ضمن روایت رشادت های رزمندگان اردبیل در عملیات والفجر۴ به تبیین جنگ های استکبار جهانی علیه ملت شهیدپرور ایران اسلامی پرداخت و گفت: شهدا، مظهر قدرت انقلاب اسلامی و کشور ما هستند.

وی با بیان اینکه جنگ استکبار جهانی  علیه ملت ایران از ابتدای انقلاب اسلامی آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد، گفت: دشمنان ملت ایران تاکنون ۵ مرحله جنگ را به مردم ما تحمیل کردند.

نبرد سرد استکبار با ایران همزمان با آغاز انقلاب اسلامی

فرمانده اسبق سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی به آغاز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از مرداد سال ۱۳۴۲ یعنی آغاز قیام ملت ایران علیه ظلم و ستم و استبداد و استعمار و استثمار زمان، رزیم دست نشانده پهلوی، دشمنی خود با ملت قهرمان ایران را آغاز کرد.

وی افزود: رژیم آمریکا با علم بر اینکه انقلاب ایران اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) منافع استکبار در خاورمیانه را به خطر خواهد انداخت، تلاش کرد تا مانع تحقق انقلاب اسلامی ایران شود.

سردار کریمیان به جنگ سرد آمریکا با ملت ایران از سال ۴۲ تا ۲۲بهمن ۵۷ اشاره کرد و گفت: اراده های پولادین سربازان امام خمینی(ره) با مقاومت جانانه خود انقلاب اسلامی را به سرمنزل مقصود رساندند.

نبرد نظامی و توطئه برای تجذیه ایران، دومین محله جنگ استکبار با ایران

این کارشناس مسائل سیاسی به مرحله دوم جنگ استکبار با ملت ایران اشاره کرد و گفت: نبرد نظامی علیه مردم ایران، گزینه بعدی رویایی آمریکا با انقلاب اسلامی بود، این رژیم مستکبر در سال ۵۹ جنگ نیابتی علیه ملت ایران را رسما اغاز کرد و در ادامه این نبرد سرنوشت ساز تمام توان خود را به کار برد تا با همراهی همدستان خود  با پشتیبانی همه جانبه از رژیم صدام با تسخیر ایران مانع صدور انقلاب اسلامی به منطقه و سپس جهان شود.

سردار کریمیان جنایت ها و ترورهای دهه ۶۰ را یاداور شد و گفت: آمریکا درصدد بود تا همزمان با جنگ تحمیلی با راه اندازی غائله هایی در سراسر کشور، ایران متحد را تجذیه کند که با هوشیاری امام راحل و بصیرت رزمندگان اسلام این توطئه آنها نیز با شکست مواجه شد.

وی با بیان اینکه اصل و هدف آمریکا از نبرد با ایران اسلامی، جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی به اقصی نقاط عالم بود، گفت: به فرموده امام راحل ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس، ابهت ابرقدرت های غرب و شرق را در جهان شکستیم.

شبیخون فرهنگی، سرآغاز جنگ نرم دشمنان با ملت ایران اسلامی

این کارشناس مسائل سیاسی از تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی به عنوان سومین مرحله جنگ استکبار علیه ملت ایران نام برد و گفت:  این نبرد بی امان نیز بلافاصله بعد از پایان جنگ سخت در دهه ۷۰ اغاز شد.

وی با بیان اینکه دشمنان تلاش کردند تا در تهاجم فرهنگی اعتقادات و فرهنگ ملت ایران را مورد هدف قرار دهند گفت: در این میان برخی مسئولین عالمانه و جاهلانه دشمنان را نیز همراهی کردند.

سردار کریمیان با بیان اینکه دشمن در این نبرد پیشتیاز بود، گفت: عدم درک مسئولین وقت از جنگ دشمنان ، کشور را در مرز غافلگیری قرار داد، اما با بصیرت بالای رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشیاری ملت ایران، توطئه دشمنان نیز با شکست مواجهه شد و به سرمنزل مقصود نرسید.

انقلاب های رنگین و مخملین، عزم استکبار برای براندازی انقلاب ایرانیان

وی به حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸ اشاره کرد و گفت: فتنه ۸۸ نیز  نشان داد که دشمنان به دنبال انقلاب رنگین و مخملین در کشور بودند که بازهم با ورود بهنگام رهبر معظم انقلاب اسلامی به صحنه  این توطئه نیز خنثی شد.

سردار کریمیان گفت: جریانات ۷۸ تا ۸۸ حاصل نبرد نرم دشمنان علیه ملت بصیر و انقلابی ایران اسلامی بود.

جنگ رسانه ای، زمینه ساز نبرد تمام عیار ترکیبی علیه ملت ایران

وی به جنگ رسانه ای دشمنان علیه ملت ایران اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: دشمنان ایران اسلامی در عرصه رسانه ای نیز بیکار ننشستند و با برنامه ریزی های خود  سعی بر تاثیرگذاری در هویت جوانان، اعتقادات و باورهای ملت ایران داشتند تا در بلندمدت بتواند با تسخیر اذهان ملت ایران به اهداف خود برسد.

این کارشناس مسائل سیاسی از ایجاد بحران هویت، مقبولیت  ومشروعیت نظام به عنوان اهداف پنهان دشمنان در جنگ نرم نام برد و گفت: تاریخ نشان داده است که در صحنه نبرد نباید خوابید. چراکه دشمنان شبانه روز در تلاش برای ضربه زدن به ملت ما هستند.

وی به پنجمین مرحله جنگ استکبار جهانی علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: نبرد شناختی و ادراکی آخرین نبرد دشمنان با ملت مقاوم و حماسی ایران اسلامی است و در این جنگ دشمنان تمام تلاش خود را به کار برده اند تا مانع صدور انقلاب اسلامی اسلامی به جهان  و جلوگیری از فروپاشی خود شوند.

سردار کریمیان با بیان اینکه دشمنان ملت ایران در این جنگ در همه ابعاد و عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و حتی نظام وارد میدان شده اند، گفت: دشمنان به خوبی می دانند که این جنگ تعیین کننده است  و در صورت عدم موفقیت انها فروپاشی و اضمحلال آنها در جهان را به دنبال دارد بنابراین با تمام توان خود وارد معرکه مبارزه با ملت مقاوم و حماسه آفرین ایران اسلامی شده اند.

وی با بیان اینکه دشمنان حضور شگفت آوری در عرصه های حقیقی و مجازی در این نبرد سرنوشت ساز دارند، گفت: آنها تلاش می کنند تا با تسخیر ذهن ها بر ادرام ها و شناخت های مردم به ویژه جوانان تاثیرگذار شده و بتوانند اهداف خود را محقق کنند.

این یادگار دوران دفاع مقدس به تبیین ماهیت جنگ ترکیبی دشمنان پرداخت و گفت: ادراک سرچشمه شناخت است و شناخت نیز منجر به جبه گیری فرد می شود بنابراین دشمنان تلاش می کنند تا با کانالیزه کردن شناخت جوانان ما، آنها را به سربازان خود در داخل کشور تبدیل کنند.

وی از فتنه اخیر به عنوان نتیجه نبرد شناختی دشمنان نام برد و گفت: تنها راه مقابله با جنگ شناختی دشمنان جهاد تبیین و بیان واقعیت ها و گره گشایی ذهنی جوانان ایت.

سردار کرمیان از مهر و محبت به جوانان به عنوان نقطه آغازین جهاد تبیین نام برد و گفت: در جنگ شناختی باید با صبر و حوصله و محبت و عطوفت جوانان را نسبت به مسائل و رخدادها روشن و اقناع کرد  تا انها با درک واقعیت بتوانند خود را از بند دشمنان رها کنند.

وی از یادواره ها و محافل شهدایی به عنوان بهترین فرصت برای تذکر به مسئولین و یاداوری حماسه سازی های شهدا شد و گفت: در نبرد ترکیبی همانند دوران دفاع مقدس باید با روحیه انقلابی و تلاشی جهادگونه وارد میدان شد تا روشنگری وقایع و تبیین واقعیت های جهان ، منجر به شناخت درست جوانان و درک واقعیت های جهانی شوند .

این تحلیلگر مسائل سیاسی از مردم یاری، مرد داری و  مردم نوازی بعنوان سفارش دین به مسئولان نام برد و گفت: جوانان سرمایه های اجتماعی کشور هستند باید تقویت و حمایت شوند.

 

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.