آخرین اخبار
مسئول اجرایی نمایشگاه والفجر یک خبر داد؛

بازدید ۴ هزار نفر در روز از نمایشگاه دفاع مقدس اردبیل

مسئول اجرایی نمایشگاه رزمی و فرهنگی والفجر یک از پایان کار نمایشگاه هفته دفاع مقدس در اردبیل خبرداد و گفت: بطور متوسط روزانه 4هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.
اشتراک گذاری
10 مهر 1401
243 بازدید
کد مطلب : 798

نمایشگاه رزمی و فرهنگی والفجر یک که همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس با حضور آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی  فقیه در استان  و امام جمعه اردبیل، سید حامد عاملی استاندار اردبیل و مسئولان استانی و نظامی در مجتمع فرهنگی دفاع مقدس اردبیل افتتاح شده بود بعد از ۱۰ روز با سخنرانی سردار غلامحسین محمدی اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) به کار خود پایان داد.

میر حبیب هاشمی مسئول اجرایی نمایشگاه رزمی و فرهنگی والفجر یک در گفتگو با خبرنگار سبلان ما به تشریح جزئیات این نمایشگاه پرداخت و گفت: امسال بازسازی و بازخوانی عملیات والفجر یک در دستور کار ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس قرار گرفت که سعی شد با دعوت از رزمندگان و ایثارگران حاضر در این عملیات وقایع و نقش رزمندگان اردبیلی در عملیات والفجر یک مورد بازخوانی و مطالعه نسل نسل جوان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه هفته دفاع مقدس اردبیل با غرفه سلامت معاونت بهداشت و سلامت سپاه حضرت عباس(ع) اغاز شد، گفت: این بیانگر اهمیت سلامت مردم در همه حال برای خادمان ملت، یعنی سپاه پاسداران و بسیج غیرتمند است.

هاشمی به غرفه های بسیج شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: فضاسازی و غرفه آرایی بسیج شهرداری نیز بی بدیل بود.

وی به راه اندازی حسینیه شهید بالازاده قبل از ورودی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: مراسمات ملی و مذهبی، نشست های بصیرت افزایی، یادواره های شهدا، نشست ها و جلسات اداری دستگاه های اجرایی با نام و یاد شهدا در حسینه نمایشگاه دفاع مقدس برگزار شد.

مسئول اجرایی نمایشگاه والفجر یک تصاویر شهدا در قالب دیواره نگار در خیابان شهدا را یادآور شد و گفت: ورودی نمایشگاه مزین به تصاویر شهدای عملیات والفجر یک بود تا بازدیدکنندگان با نام و یاد شهدای این عملیات از نمایشگاه بازدید کنند.

وی به ماکت عملیات والفجر یک نیز اشاره کرد و گفت: عملیات والفجر یک که ماکت آن با تلاش های شبانه روزی رزمندگان سپاه شبیه سازی شده بود با حضور رزمندگان و پیشکسوتان حاضر در این عملیات در طول برگزاری  ایام نمایشگاه برای عموم مردم به ویژه نسل جوان روایتگری و بازخوانی شد.

هاشمی به حضور یگان دریایی سپاه در دریاچه شورابیل اشاره کرد و گفت: بازخوانی رشادت های غواصان اردبیلی در دورن دفاع مقدس از جمله برنامه های یگان دریایی در طول برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس بود.

وی به نمایشگاه اسوه های بسیج در پایگاه های مقاومت  و بسیج محلات در سراسر استان اشاره کرد و گفت: در بخش که شامل ۳۰ غرفه از شهرستان های استان اردبیل بود، دستاوردهای فرهنگی، اقتصاد مقاومتی و اجتملاعی  بسیج در محلات استان اردبیل در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

هاشمی خاطرنشان کرد: ارائه اختراعات بسیجیان در بخش علمی و پژوهشی، اشتغالزایی،صنایع دستی در بخش مهارت آموزی و معیشت و غرفه های فرهنگی و ورزشی و خدمت رسانی به مردم از جمله تلاش های بسیجیان در محلات استان اردبیل بود که در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قررا گرفت.

وی به فعالیت های بسیج عشایر در حضور حماسی خود در میدان نبرد و پشتیبانی از جبهه در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: غرفه بسیج عشایر نیز با پخت نان رایگان ضمن بازخوانی گوشه هایی از تلاش های عشایر در پشتیبانی از رزمندگان اسلام با برپایی سفره احسان نان و پنیر در خدمت بازدیدکنندگان از نمایشگاه هفته دفاع مقدس بود.

مسئول اجرایی نمایشگاه رزمی و فرهنگی والفجر یک در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های فرهنگی و هنری نمایشگاه هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: برگزاری تئاتر خیابانی در محل نمایشگاه، اکران فیلم های سینمایی و مستند با موضوع دفاع مقدس در محل سینمای باغ موزه دفاع مقدس از جمله برنامه های ابداعی امسال نمایشگاه بود.

وی به پشتیبانی هنری  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از نمایشگاه هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر برگزاری نمایش های زنده  در ساعات مختلف نمایشگاه، کروه های سرود نیز پذیرایی بازدیدکنندگان در ایام برپایی این نمایشگاه بودند.

هاشمی در پایان سخنان خود به تشریح آمار بازدیدکنندگان از نمایشگاه رزمی و فرهنگی والفجر یک پرداخت و گفت: روزانه بطور متوسط ۳۵۰۰ الی ۴۰۰۰ نفر از نمایشگاه رزمی و فرهنگی والفجر یک بازدید کردند.

وی به پیام نمایشگاه هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: ما مقاوم هستیم شعار هفته دفاع مقدس سالجاری است که تلاش کردیم صحنه هایی از مقاومت ملت ایران در ۴۳ سال گذشته را به بازدیدکنندگان یاداوری کنیم.

مسئول اجرایی نمایشگاه رزمی و فرهنگی والفجر یک انتقال فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت از نسل اول به نسل های پیش رو را از اهداف برپایی نمایشگاه های هفته دفاع مقدس و محافل شهدایی عنوان کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.