آخرین اخبار
فرمانده سپاه استان اردبیل:

امام خمینی (ره)‌ به امت اسلام در عرصه جهانی هویت بخشیدند

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) گفت: خدمت رسانی و رفع محرومیت مناطق عشایر نشین استان اردبیل جزو ضروری ترین و اصلی ترین دغدغه مسئولان باشد مسئولان بایستی برای رفع مشکلات عشایراهتمام جدی داشته باشند.
اشتراک گذاری
13 آذر 1401
212 بازدید
کد مطلب : 1278

به گزارش روابط عمومی کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل، سرتیپ دوم پاسدارغلامحسین محمدی اصل در نخستین همایش شبانان و گله داران استان اردبیل که در شهرستان مرزی اصلاندوز برگزار شد، با گرامیداشت یادو خاطره ۱۸۵ شهید والامقام عشایر و ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل، تصریح کرد: امام خمینی (ره)‌ به امت اسلام در عرصه جهانی هویت بخشیدند.

سردار محمدی اصل گفت: شهدای والامقام بخصوص شهدای فداکار و مخلص عشایری در راه دفاع از آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی ایران به کشور ما عزت بخشیدند و ما امروز هرچه داریم از برکت وجودی شهدای والامقام است چرا که این شهدا اجازه نداند وجبی از خاک کشور به تصرف دشمنان در آید و از ناموس و خاکشان دفاع جانانه کردند.

وی با اشاره به این که عشایر غیور در انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس جانانه از وطن و خاک خودشان دفاع کردند، گفت: رشادت های عاشیر استان اردبیل در دوران هشت سال دفاع مقدس فراموش شدنی نیست و اینها انسانهای مخلص و فداکار هستد که کارنامه درخشانی در این ۴۳ سال گذشته انقلاب اسلامی داشتند.

سردار محمدی اصل گفت: عشایر مرزاداران واقعی هستند و هر زمانی که نیاز اسلام بوده و هست هست به رهبری خود لبیک گفتند.

دبیر کل کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل با بیان اینکه شهدا به دو نکته بسیار تاکید داشتند آن هم پشتیبانی از ولایت فقیه بود و دومین مولفه حفظ حجاب بود، تصریح کرد: امروز در این جنگ نرم به این دو معقوله معطوف شده و برای از بین بردن نام اسلام با از بین بردن حجاب اسلامی و ولایت فقیه تلاش می کنند.

سردار محمدی اصل از عشایر به عنوان یکی از غیور ترین مردم این کشور نام برد و اظهار داشت: عشایر ذخایر انقلاب و سرمایه های ملی این کشور هستند و در امر پشتیبانی از ولایت فقیه و حفظ حجاب رتبه برتر را دارند و هر کجا نیاز اسلام بوده  حضور جدی داشتند.

وی گفت: عشایر استان با وجود سرمایه انسانی قوی بخصوص عشایر مغان در پرورش دام سبک و سنگین پیش قدم هستند و شتر دوکوهان که مختص این منطقه هست بسیار با ارزش می باشد.

فرمانده سپاه استان اردبیل گفت: عشایر استان اردبیل از لحاظ فداکاری و شجاعت و شهامت بی بدیل هستند وعلاقه مند به تولید هستند ولی عدم وجود صنایع‌های تبدیلی و زیر ساختی و حمایت های متعدد در محصولات و مواد اولیه تولید و نبود زنجیره و ارزش افزوده های لازم باعث شده تا این عزیزان مجبور به فروش دام های خود شوند.

وی به خروجی همایش شبانان و گله داران عشایر استان اردبیل اشاره کرد و گفت: این همایش می تواند دستاورد های بسیار بزرگی داشته باشد و درخواست عشایر غیور این مناطق از مسئولین را نباید نادیده گرفت و برای رفع این مشلات به صورت شبانه روزی تلاش کرده و اهتمام جدی داشته باشند.

محمدی اصل ادامه داد: مشکلات عدیده ای در این مناطق وجود دارد و اصلی ترین مشکل، عدم حمایت مسئولان از شبانان و گله‌داران است و مردم این مناطق به ناچار برای تهیه امرار و معاش و گذراندن زندگی روزمره خودشان مجبور به فروش دام‌ها شده اند که حمایت جدی مسئولان را می‌طلبد.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: یکی از دیگر مشکلات این مناطق نبود زیر‌ساخت جاده ارتباطی است، جاده شمال استان اردبیل به جاده مرگ معروف شده و می‌توان این طور مثال زد که تعداد تلفات این جاده از شهدای ۸ سال دفاع مقدس بیشتر است و باید برای رفع این مشکل اهتمام جدی داشت.

 محمدی اصل با بیان این که مردم عشایر و مناطق کم برخوردار شمال استان از آب شرب بهداشتی رنج می برند، گفت: امروز یکی از نیازهای اساسی مردم آب شرب سالم و بهداشتی است و نیازمند حمایت مسئولان است و سپاه و بسیج هم در این راستا کمک حال دولت است.

سردار محمدی اصل از کمبود مراکز بهداشتی و آموزشی در اغلب قشلاقات گلایه کرد و افزود: نبود این مراکز باعث مهاجرت عاشیر به شهرها شده که آسب جدی برای این مناطق است.

وی به نبود بستر مناسب برای پخش بهتر شبکه های ملی در مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰ کانال کشور های همسایه از تلویزوین مناطق مرزی استان اردبیل پخش می شود که مشکلات و آسیب های اجتماعی را در پی دارد و بایستی این را حل و فصل کرد.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان این که این همایش بایستی مایه خیر و برکت برای شهرستان باشد و خدمت رسانی و رفع محرومیت مناطق عشایر‌نشین استان اردبیل جزو ضروری ترین و اصلی ترین دغدغه مسئولان باشد، افزود: مسئولان برای رفع محرومیت ها و پیشرفت و آبادنی این مناطق با همدلی و اتحاد کمر همت بسته و بایستی نسبت به رفع مشکلات اهتمام جدی داشته باشند و اردوهای جهادی حرکت بسیار خوبی در راستای خدمت رسانی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار است که باید از این ظرفیت برای خدمت رسانی به مناطق عشایرنشین بهره برد.

نوشته های مشابه

بیانیه روز جهانی قدس
کنگره ملی شهدای اردبیل:

بیانیه روز جهانی قدس

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید
وصیت‌نامه شهید «معرفت‌الله آدینه»:

همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.